Nepotřebujeme maséry a manažery golfu, nemá kdo vyrábět, bude to dramatické

Prodloužená Rudná bude dokončena v termínu, pokud…..

V minulých dnech byla zveřejněna informace o dokončení prodloužené Rudné. Ivo Vondrák, kandidát na hejtmana MSK za Hnutí ANO se informoval přímo na Ministerstvu dopravy, jak se věci skutečně mají.

„Na úvod bych chtěl říct, že prodloužená Rudná zůstala v prioritách Ministerstva dopravy, které ji dokončí, jak slíbilo. Jen to nebude na základě výjimky z EIA, ale na základě tzv.zjišťovacího řízení,“ uvedl Ivo Vondrák.

Ilustrační obrázek

Prodloužená Rudná totiž na základě kritérií Evropské komise není součástí Transevropské dopravní sítě (TEN-T). Očima Evropské komise je to „pouhý“ dálniční přivaděč, který není její součástí. Nařízení vlády (ANO 2011, ČSSD, KDU-ČSL), které vybrané stavby vyjmenovává, musí jednoznačně splňovat toto kritérium, aby byl postup v souladu se zákonem. „Myslím, že nikdo z vlády ani pan hejtman nechtějí zákony porušovat,“ říká Ivo Vondrák.

Faktem je, že se na celé problematice začalo pracovat na Ministerstvu dopravy s předstihem. Na chybějící úsek, který nemá stavební povolení (jedná se o asi 500 m) se již udělalo samostatné EIA, tedy tzv. zjišťovací řízení. Ředitelství silnic a dálnic již předložilo podklady pro toto zjišťovací řízení u zbytku stavby prodloužená Rudná ke krajskému úřadu Moravskoslezského kraje. „Pokud všichni účastníci zareagují rychle, stavba bude dokončena v termínu“, řekl Vondrák a doplňuje „Pan hejtman Novák to označil za podraz na tento kraj a říká, že se vymyslel plán, jak tuto stavbu zkomplikovat. Není to tak, je to spíše naopak. Pokud totiž tuto stavbu nezkomplikuje jeho úřad, mohou po ní jezdit řidiči v termínu, který byl naplánován“.