Nepotřebujeme maséry a manažery golfu, nemá kdo vyrábět, bude to dramatické

O naší bezpečnosti

V rámci bezpečnosti žijeme ve velmi komplikované době. Je to doba plná změn. Napsal jsem k tomuto tématu pár myšlenek.

Všichni asi souhlasíte, že žijeme ve velmi komplikované době, která ovlivňuje náš každodenní život a týká se i naší bezpečnosti. Jedná se o terorismus nebo o různé strašení jadernými zbraněmi. Já si myslím, že je potřeba být na tuto dobu připraven a zajistit vnitřní i vnější bezpečnost. 

Víte, vždy jsem si vážil naší armády a vím, že nepochybně potřebuje vyzbrojit tak, aby byla moderní, protože díky tomu bude ještě profesionálnější. Samozřejmě jsem také rád, že nám fungují aktivní zálohy, kde je spouta ochotných dobrovolníků bránit naši zem v případě jakéhokoli ohrožení. 

Vnitřní bezpečnost je samozřejmě na policii, hasičích a záchranných službách. Sám vídím, že z pohledu integrovaného záchranného systému jsme již hodně ukázali. Jde právě o součinost všech těchto složek, která je krásným přikladem toho, že jsme schopni efektivně propojit naše bezpečnostní a záchranné složky.

Ovšem je potřeba neusnout na vavřínech a podporovat tyto složky, jejich spolupráci a další rozvoj. Navíc v době, kdy se stále objevují nové technologie, které právě mohou velmi pomoci a já pevně věřím, že naše země si udrží vysoký standart bezpečnosti, ale nesmíme zapomenout do toho také něco dávat.

Ivo Vondrák